A jógaoktatásnak, a világ legjobb hivatásának egy “durva” valóságával. Mint minden csoda hivatásnak persze van valósága. Én minden csoda hivtáshoz nem tudok vezérfonalat adni, hogy tudatos életpálya legyen, a jógaoktatással kapcsolatban viszont ez a misszióm.
Read MoreBlog
Így tanultam meg újra spárgázni sérülés után
Nem, nem volt cél, nem gyakoroltam rá. Mert az asanak, a flashy pózok nem jönnek fizikai akarásból, nem tudod megerőszakolni a testedet. A jóga az kemény meló. Persze, a tornászoké, az úszóké és a súlyemelőké is az. Én a különbséget valahol ott látom, hogy a jógában fizikai eredményeket nem kapsz, ha csak a fizikai kemény melót látod és végzed.
Read MoreKi vagyok én? És ki vagy Te?
A jóga szó jelentése egyesülés, kapcsolódás. Mindannyian egyek vagyunk. De hogyan? És ki vagyok akkor én? Ahogy a jógával egyre mélyebbre ásunk az önmegtapasztalás és megismerés útján, kacsintgatunk a filozófia felé elkerülhetetlenül felmerülnek a fenti kérdések. És még vagy száz a sok, első hallásra ellentmondásos filozófiai tétel kapcsán.
Read MoreMiért sírunk jóga közben?
Te is tapasztaltad már. Jóga közben, után egyszerűen nem tudsz gátat szabni a könnyeidnek. De vajon miért?!
Read MoreJógamese szakításról, sérülésről és saját gyakorlásról
Az utam egy szakításon és két durva sérülésen keresztül vezetett oda, ahol most vagyok. Jógával. Elmesélem, hogy történt.
Read MoreMik a szenvedésünk okai? Miért szenvedünk?
Miért van szenvedés a világban? Miért szenvedünk? Tud ezen a jóga segíteni?
Read MoreJóga érthetően - a szakrális csakra
A második csakra tényleg hatással van a szexualitásunkra? Hogyan? Mi a feladatunk vele, hogyan dolgozhatunk vele? Lásd a posztban!
Read MoreJóga érthetően - a csakrák
Mit jelent, hogy csakra? Mire jó, mi a feladata? Hogyan használhatom? Van-e értelme ennek a mai ember számára? Csakrákról érthetően blogposzt sorozatunkban a fenti kérdésekre válaszolunk. njoy!
Read MoreJóga érthetően - meditáció, samadhi
Jóga érthetően - dharana -koncentráció
Jóga érthetően, az asana gyakorláson innen és túl, videósorozat. njoy!
Read MoreJóga érthetően - pratyahara -érzékek befelé fordítása
Jóga érthetően, az asana gyakorláson innen és túl, videósorozat. njoy!
Read MoreBetegségtudattól a gyógyulásig. Anna története a jógáról.
Anna meséje arról, hogy hogyan jutott el a betegségtudatból, a fájdalmaktól a gyógyulásig, testi-lelki egészségig. Megtisztelő, hogy részesei lehetünk az útjának.
Read MoreTe tudsz pihenni?
Gondolj vissza az elmúlt hétvégédre. Tudtál pihenni? De úgy tényleg, valóban? Vagy csak kipipáltad a hétvégi/ünnepi teendőket és ugyanabban a mókuskerékben pörögtél? Tanulj meg pihenni!
Read MoreA fejedbe látunk! Ezek a gondolatok vannak benned a jógaóra alatt - vigyázat, vicces, magadraismerős cikk! Önirónia kötelező!
10 tipp a tökéletes reggeli rutinhoz
10 tuti tipp az energikus napkezdéshez
Vannak napok, amikor kicsattanó energiával kelünk ki az ágyból, odakinn csiripelnek a madarak és süt a nap és érzed, hogy ma senki nem tud az utadba állni. Máskor meg úgy érzed, hogy értelme sincs kifordulni a paplan alól, mert onnantól kezdve a nap csak zuhanórepülés lesz.
És hogy hogyan tudnád növelni a jó kontra rossz napok számát?
Read More2016 számvetés
2016 njoy szemmel, és egy kis előrenézés 2017-re.
Read MoreKözléssorompók, avagy a jó beszélgetések gátjai
A beszélgetés közben újraalkothatom a saját világomat, és megalkothatom a beszélgetőtársammal a közös világunkat. Számomra kevés ennél izgalmasabb, igazibb és nagyobb boldogságot okozó dolog van, mint beszélgetni. Sok esetben viszont frusztráltan megszakadó beszélgetéseket láthatunk. Egy kitárulkozó, érdeklődő esetleg segítségkérő odafordulásra a válasz úgynevezett közléssorompó. Valami olyan, amitől megakad a beszélgetés, a kezdeményező félnek kényelmetlenné válik a szituáció és inkább letesz az eredeti szándékáról. Thomas Gordon amerikai pszichológus hívta fel a figyelmet a róla elnevezett kommunikációs/nevelési módszerben a közléssorompók létére.
Read MoreMudrák - vagyis az ujjak jógája! Új sorozat az njoyon!
Új sorozatunkban hetente bemutatunk egy mudrát, vagyis kéztartást, mely segít a modern élet problémáinak feloldásában. A mudra jelentése pecsét, és adott test, kéz és szemtartások, melyekkel mind a fizikai mind a szellemi lelki síkon hathatunk magunkra. A posztban egy rövid történeti kitekintéssel kezdünk
Read MoreSémák és automatikus reakcióink
A sémák és az automatikus reakciók fontosak és szükségesek az életünkhöz, a túléléshez. Vannak viszont olyanok, amik nem előrevisznek hanem gátolnak, megnehezítik a fejlődésünket, a mindennapjainkat. A cikkben utóbbiakat igyekszünk fülöncsípni, és megoldási javaslatokat adunk a semlegesítésükre.
Read MorePirosbetűs napok
A menstruáció sajnos még mindig tabu téma, a férfiak leginkább semmit se tudnak róla, a nőknek pedig nyűg, utálják, és bizony nem egyszer találkozom olyan felnőtt, érett (?) nőkkel akik az alapvető mi miért mikor hogy történik a testünkben ilyenkor/ a ciklus alatt dolgokkal nincsenek tisztában. Ez a poszt nem felvilágosítás, hanem szubjektív vélemény és bevált praktikák gyűjteménye.
Read More